GoPro uchytené na prilbe: pohľad záchranára, cyklistu, či horolezca

Tie najlepšie zábery GoPro kamerou nepochybne vyhotovíte vždy z úrovne čo najbližšie očí. To, čo sledujete vy, to môže zaznamenať kamera, ktorá si drží túto úroveň. Keďže oči ťažko niečím nahradiť, kameru máme na prilbách, na hlave. Skrátka kam sa točí hlava, tam sa nakrúca. GoPro má výbornú výhodu, keďže dokáže nakrúcať až 170° čo je naozaj výnimočné. Nemusíte sa tak obávať, že by vám niečo podstatné zmizlo zo záberu, pokiaľ to stále máte v zornom poli. Gopro ho totiž presahuje. Široký uhol je viac menej aj nutnosť, keďže nemáte na kamere hľadáčik a nemôžete ju neustále smerovať presne na smer a objekt, ktorý nakrúcate.

Na to aby kamera nakrúcala pevne a nehýbala sa, potrebujete dobré uchytenie a upevnenie na prilbe, či hlave. HERO 3 je o niečo ľahšia než prechádzajúci model a tak aj menej váži na hlave. Parašutisti ju preto ocenia, keďže na hlave váži naozaj minimum. Pevná tvrdená plastová spona, ktorá drží vodotesný, či prachu odolný obal kamery, je dosiaľ nesklamanou zárukou pevnosti aj pri veľkých pádoch. Drží a pasuje do rôznych doplnkov aj starších modelov HERO. So staršími však nepasuje samotný vodotesný kryt, keďže HERO 3 je menšia než HERO 2. Dobré uchytenie nedocielite improvizáciou, ale správnym vybavením. Rôzne úchytky a spony je možné kúpiť na internet, alebo v špecializovaných obchodoch. Najlacnejšou pomôckou, v prípade ak už máte svoju vlastnú prilbu, je nepochybne len jednoduchý pás na zapnutie.

Prilby s možnosťou prichytenia
Od samotného výrobcu kamier existuje séria niekoľkých prilieb, ktoré sú orientované skôr na horolezectvo a horskú turistiku. Tieto prilby ponúkajú okrem ochrany hlavy samozrejme aj možnosť uchytenia kamery, prípadne ponúkajú aj krycie možnosti.