GoPro v záchranárskych zložkách, u hasičov a aj ako firemný majetok

Fireman, požiarnik a GoProVďaka svojim vlastnostiam a použitiu sa GoPro kamery tešia obľube aj medzi špecialistami, záchranármi a v súkromných firmách. Tak trochu za to môže dobrý marketing, viditeľnosť a meno v oblasti kamier do extrémnych podmienok. GoPro vyniká dobrou kvalitou aj pri roztrasenom obraze, v prachu, vo vode, a tak sa stáva často pomocníkom aj pri tých najextrémnejších zamestnaniach. Vo svete ho využívajú záchranári, polícia, horolezci, ako aj zamestnanci služieb v extrémnych podmienkach, ktorí potrebujú jednak dokumentáciu svojej práce, ale zároveň potrebujú mať záznam o práci a o podmienkach v cieli. Napríklad ak ide o horolezcov, najatých pre opravu vysielačov, odborníkov v oblasti ochrany prírody a meraní, prípadne ide o potápačov, hasičov.

V USA boli niektoré hasičské oddiely inšpirované vlastnosťami kamery a tak si ich obstarali. Pomáhajú im tak brániť sa v prípade, ak ich obyvateľ horiaceho domu chce obviniť, že zákrok nebol adekvátny, respektíve či niečo z domu neodcudzili, zároveň a to je hlavné, kamery hasičom pomáhajú zaznamenať stav objektu, prípadne lokalizovať zdroj požiaru. Lepšie sa následne dokumentujú informácie pre poisťovňu, políciu a ďalšie vyšetrovanie požiarov, nárokov škôd a vyšetrovania prípadných zlyhaní a úmrtí.

Vo firmách

GoPro sa objavuje aj ako majetok súkromných firiem. Inštalujú ho vodiči do firemných vozidiel ako „čiernu skrinku“, ktorá zaznamenáva dej pred vozidlom počas jazdy. GoPro má výborný uhol záberu (neúplné rybie oko) a tým zvláda nakrútiť široké pásmo obrazu. Hoci nejde o lacnú položku, ide o cenného pomocníka.